Elektrikli Kaykay Tercihi Yaparken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Elektrikli Kaykay, daha hızlı bir şekilde ulaşım sağlamak isteyen kişilerin tercih ettiği araçlardan bir tanesidir. Günümüzde pek çok kişi elektrikli scooter modellerinden kendileri için en uygun olanı araştırmaktadır. Şehir içerisinde hızlı ve kolay bir şekilde ulaşım imkânı sunan elektrikli kaykaylar kısa mesafelerde büyük bir avantaj sağlamaktadır. Bu noktada kişilerin elektrikli kaykay tercihi yaparken dikkat etmesi gereken bazı noktalar vardır. Söz konusu noktaları gelin hep birlikte inceleyelim.

Şarj Süresi

Elektrikli kaykay tercihi yaparken en çok dikkat edilen nokta şarj süreleridir. Şarj edilebilen piller ile çok daha güçlü bir motora sahip olan elektrikli scooterların şarj süresi modellerine göre değişkenlik gösterebilmektedir. Bu noktada söz konusu araçların şarj süreleri modellerine göre 3 saat ile 5 saat arasında değişkenlik gösterebilmektedir.

Menzil

Volta VT1 ile ortalama 20 ile 40 kilometre mesafe yol alabilirsiniz.

Motor Gücü

Elektrikli kaykay tercihi yaparken dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan bir tanesi de motor gücüdür. Elektrikli kaykaylarda da en önemli nokta tüm elektrikli ulaşım araçlarındaki gibi motorlardır. 250W gücündeki bir kaykay ile son derece kolay bir şekilde ulaşım sağlayabilmek mümkündür.

Taşıma ve Tırmanma Kapasitesi

Elektrikli kaykay dendiği zaman pek çok kişi genellikle çocuk modellerini düşünmektedir. Ancak elektrikli kaykaylar sadece çocukların değil yetişkin kişilerin de kullandığı araçlardır. Bu doğrultuda söz konusu araçların taşıma kapasitesi son derece önemlidir. Bazı scooter modelleri 100 kg’a kadar taşıma kapasitesine sahiptir. 100 kg’ın üzerinde iseniz kaykayınız kırılmaz ancak performansında düşme meydana gelebililr. Bu nedenle söz konusu araçları tercih ederken taşıma kapasitesine dikkat etmelisiniz.

Tırmanma kapasitesi de kaykay alırken dikkat edilmesi gereken noktalar arasında yer almaktadır. Günümüzde tırmanma kapasitesi yüksek kaykaylar tercih etmelisiniz. Bu sayede çok daha yüksek bir yokuş performansı elde edebilirsiniz.

Garanti Kapsamı

Satın alacağınız elektrikli kaykay modellerinin garanti süresi ve garanti kapsamına mutlaka dikkat etmelisiniz. Hangi durumlarda garanti dışında olacağını ve garanti süresini net bir şekilde öğrenmelisiniz. Bu sayede ürünü kullanırken aklınızda herhangi bir şekilde soru işareti oluşmasını önleyebilirsiniz.

Elektrikli Kaykay Kimler İçin Uygundur?

Elektrik kaykay modellerinin pek çok yaş grubu için uygun olduğunu ifade edebiliriz. Bu noktada özellikle gençlerin yoğun bir şekilde tercih ettiği söz konusu scooterlar her yaş grubunun kullanabileceği kolaylıktadır. Ancak hangi yaş grubunda olursanız olun yukarıda bahsedilen dikkat edilmesi gereken noktaları göz önünde bulundurmalısınız. Aksi takdirde kendi ihtiyaç ve isteklerinize göre bir kaykay modeline ulaşamayabilirsiniz.

Volta Motor
16 Nisan 2024

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüyü Görüntüle
Bayilik Başvurusu